Silne podmuchy wiatru, które dostają się między konstrukcję budynku a dach, mogą nie tylko doprowadzić do osłabienia izolacji termicznej, lecz nawet spowodować miejscowe zerwanie poszycia. Stąd konieczność montażu na ostatnim etapie budowy tzw. podbitki dachowej. Do produkcji wykorzystuje się różne materiały, choć najwięcej korzyści zapewnia użycie drewna.
Dlaczego warto zdecydować się na drewnianą podbitkę dachową?
Klienci często decydują się na wybór podbitki dachowej wykonanej z drewna, ponieważ materiał ten charakteryzuje się niezwykłą trwałością i wytrzymałością. Wśród zalet wymienia się także ponadprzeciętną odporność na działanie zmiennych temperatur oraz wilgoci – dzięki temu konstrukcja dachowa może pozostać w pełni funkcjonalna na przestrzeni wielu dekad. Ponadto nie sprawia ona trudności w konserwacji czy ewentualnej renowacji. Nie wolno również zapominać o względach estetycznych, zwłaszcza że podbitka jest dobrze widocznym elementem okapu dachu. Można postawić zarówno na naturalną barwę drewna, jak i pomalować je na dowolny, pasujący do projektu kolor.
Które drewno najlepiej nadaje się na podbitkę dachową?
Podbitkę dachową najczęściej produkuje się z drewna sosnowego bądź świerkowego. Wybór gatunku to jednak nie jedyny parametr, na który trzeba zwrócić uwagę podczas zakupów. Należy też zadbać, aby deski użyte do budowy wyróżniały się niską wilgotnością, odpowiednią grubością oraz gładką powierzchnią z nieznaczną ilością sęków. Gorąco zachęcamy do skorzystania z usług naszego zakładu produkcyjnego. Oferujemy pochodzące ze szwedzkich tartaków Södra drewno konstrukcyjne opatrzone certyfikatem klasy C24. Dodatkowo nasi pracownicy z chęcią udzielą wszelkich niezbędnych informacji na temat doboru materiału, jego montażu oraz prawidłowej impregnacji.