Technologie

Technologia budowy domów

Concept Eiendom do budowy domów stosuje technologie w których to zdobyliśmy wiedze i doświadczenie podczas wieloletniej pracy i budowie domów w Norwegi. W kraju tym jak i w całej Skandynawii panuje surowy klimat i od blisko 100 lat doskonali się tam technologie budowy domów drewnianych. Concept Eiendom w dalszym ciągu eksportuje domy do Norwegi co więc za tym idzie, musimy sprostać wymaganiom norweskim przepisom budowlanym, a dla klientów z Polski stosujemy ta samą technikę i materiały.

Drewno skandynawskie – Tartaki Södra

Drewno skandynawskie poprzez surowy klimat, w którym rośnie charakteryzuje się niskimi przyrostami rocznymi. Dzięki temu ma lepszą strukturę, gęstość materiału i jest bardziej wytrzymałe.
Tarcica suszona jest do stanu powietrzno-suchego, czyli poziomu 16+-2%.
Drewno posiada wymagane certyfikaty i jest drewnem klasy C24

Wiązary

Wiązary Dachowe, lub również nazywane Dźwigary Kratowe są doskonałym rozwiązaniem dla szybkiego wykonania więźby dachowej.

Cała konstrukcja jest wykonana w fabryce Concept Eiendom. Cały proces produkcji konstrukcji – projektowanie – cięcie – prasowanie – transport – jest kontrolowany przez system komputerowy, co zapewnia doskonałą wytrzymałość, ergonomie oraz ogranicza znacząco zużycie drewna, a co za tym idzie chronimy środowisko.

Cała konstrukcja dachu jest wykonana z świerkowego drewna konstrukcyjnego C24 i jest łączona na wprasowywane płytki kolczaste firmy MITEK.

Wybrane realizacje

Szybki kontakt

Concept Eiendom
<


    [recaptcha]