Jak zbudować idealny dom dla rodziny z dziećmi?

rodzina na kanapie

Budowa domu to duże przedsięwzięcie, które wymaga podjęcia ważnych decyzji. Wiele kwestii należy bardzo dokładnie przemyśleć, ponieważ od początkowych ustaleń i realizacji projektowych zależy nie tylko przebieg całej inwestycji, ale przede wszystkim późniejszy komfort użytkowania budynku. Na co w szczególności trzeba zwrócić uwagę, budując dom dla rodziny z dziećmi? Kilka wskazówek w dalszej części naszego wpisu.

Ciekawe rozwiązania w domach dla rodzin z dziećmi

Wielkość oraz liczba pomieszczeń w domu to kwestie, które powinny zależeć nie tylko od parametrów dostępnej działki i możliwości finansowych, ale i liczebności rodziny. Idealną sytuacją jest, gdy zarówno rodzice, jak i dzieci mogą mieć własne sypialnie, a także dostęp do przynajmniej dwóch łazienek. W większości przypadków jest to możliwe, należy jednak dobrać odpowiedni projekt domu.

Jedna z pierwszych decyzji, jaką trzeba będzie podjąć, dotyczy liczby kondygnacji. Dla rodzin z małymi dziećmi optymalnym rozwiązaniem są domy parterowe, które są nie tylko bezpieczniejsze dla maluchów, ale i bardzo funkcjonalne w codziennym użytkowaniu. Z drugiej strony domy dwukondygnacyjne, w tym z poddaszem użytkowym, mogą zapewnić nieco więcej powierzchni do zagospodarowania. Na odpowiednio zaaranżowanym poddaszu można stworzyć pomieszczenie do dziecięcych zabaw, sypialnię rodziców lub dzieci, albo przestrzeń użytkową (np. suszarnia), która z pewnością przyda się w każdej rodzinie.

Na etapie projektowania warto też dobrze przemyśleć ilość, rodzaj i rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń, w tym zarówno tych przeznaczonych do użytku wspólnego, a więc przede wszystkim kuchni i salonu, jak i prywatnych, tj. sypialnie, ewentualnie domowe biuro.

Domy szkieletowe dla całej rodziny

Domy szkieletowe, inaczej kanadyjskie, zyskują sobie coraz większą popularność na całym świecie, w tym również w Polsce. Są to konstrukcje z drewna, które z powodzeniem mogą być użytkowane całorocznie przez rodziny z dziećmi. Zapewniają komfort mieszkania na takim samym poziomie jak tradycyjne budynki murowane. Do najważniejszych zalet tego budownictwa zaliczamy przede wszystkim bardzo szybką realizację. Praktycznie w 3 miesiące można wznieść obiekt, po czym przystąpić do jego wykończenia i późniejszego urządzenia. Dzięki temu rodzina jest na swoim znacznie szybciej niż w przypadku obiektów murowanych. Również koszt całej inwestycji jest niższy. Drewniane domy wyróżniają się wytrzymałością, estetyką i przyjaznym dla użytkowników klimatem.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat domów kanadyjskich dla rodzin z dziećmi? Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Call Now Button