Jak buduje się domy szkieletowe?

budowanie domu szkieletowego

Jedną z zalet budowania w technologii szkieletowej jest szybkość procesu, w porównaniu z budynkami murowanymi. Jak jednak dokładnie konstruuje się takie domy? Serdecznie zachęcamy do lektury i poznania specyfiki, jeśli chodzi o ich wznoszenia.

Ustawianie ścian i dachu

Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, a także wylaniu fundamentów (lub płyty fundamentowej) można przejść do prac. Kluczowym etapem jest ustawianie ścian modułowych, czego dokonuje się za pomocą ciężkiego sprzętu, jakim jest dźwig. Do prac wykorzystuje się także solidne drewniane belki, najczęściej z odpowiednio wysuszonego i wytrzymałego drewna skandynawskiego. Jeśli natomiast chodzi o dach, to domy szkieletowe pokrywa się wybranym rodzajem tworzywa i obecnie najczęściej jest to blachodachówka, ale dachówkę również można zastosować.

Montaż stolarki

Po postawieniu takiego szkieletu można przejść do instalacji stolarki drzwiowej oraz okiennej. Zaleca się, aby były to okna i drzwi o odpowiednio wysokich parametrach pod względem izolacyjności cieplnej, co pozwoli na zaoszczędzenie na rachunkach za ogrzewanie.

Instalacja stropu i ścian

Istotnym etapem prac jest postawienie ścian działowych. Do ich zaizolowania zazwyczaj używa się wełny mineralnej, natomiast do wykończenia samych ścian płyt gipsowo-kartonowych, które są tanie i solidne.

Wykonanie instalacji

Po wykonaniu wcześniejszych prac można przystąpić do instalacji elektrycznej, a także grzewczej. W przypadku domów szkieletowych bardzo dużą popularnością cieszy się m.in. ogrzewanie podłogowe, które gwarantuje domownikom wysoki komfort przebywania we wnętrzach, a także pozwala na oszczędności na rachunkach.

Wykończenie

Ostatni etap to wszelkie czynności wchodzące w zakres wykończenia domu szkieletowego, w tym zadbania o jego estetykę z zewnątrz. Niezbędne jest więc także pomalowanie elewacji na wybrany kolor oraz inne prace w środku tak, aby dom był gotowy do zamieszkania.

Jeśli szukasz firmy mającej wieloletnie doświadczenie w zakresie budowania domów szkieletowych, to koniecznie skorzystaj z naszej wiedzy. Zachęcamy do kontaktu.

Call Now Button