Jak długo trwa budowa domu szkieletowego?

dom szkieletowy

Budownictwo szkieletowe jest bardzo atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnego budownictwa, która zyskuje coraz więcej zwolenników. Jaj niezaprzeczalną zaletą jest fakt, że wszelkie prace budowlane mogą być przeprowadzane o każdej porze roku. Niemniej istotne są zdecydowanie niższe koszty inwestycji oraz czas oczekiwania na dom. Ile trwa budowa domu szkieletowego?

Projekt – podstawa domu szkieletowego

Domy modułowe powstają z połączenia przygotowanych wcześniej elementów. Zatem, aby w fabryce powstały ściany, stropy i dach, niezbędny jest bardzo szczegółowy projekt budynku. Dom szkieletowy musi mieć wcześniej dokładnie określone umiejscowienie wszystkich gniazd i przepustów, a ich lokalizacja nie może zostać zmieniona po montażu ścian. Z tego powodu tworzenie projektu odbywa się we współpracy z Klientami, dzięki czemu jego ostateczna wersja uwzględnia ich wytyczne i potrzeby.

Ile trwa budowa domu szkieletowego?

Budowa domu to zawsze duże i długotrwałe przedsięwzięcie. W przypadku domu szkieletowego czas realizacji zależy od projektu, technologii budowy i finansów. Sama budowa domu w technologii szkieletowej może trwać około 90 dni, jednak to tylko część realizacji całego projektu. Na czas trwania budowy znacząco wpływa szczegółowość projektu. Kolejnym kluczowym elementem wpływającym na czas budowy domu szkieletowego jest oczekiwanie na prefabrykaty, ich produkcja uzależniona jest od obłożenia linii produkcyjnej oraz skomplikowania projektu. Istotne są także fundamenty – ich realizacja nie różni się od fundamentów domu tradycyjnego. Zastosowanie płyty fundamentowej znacząco wpływa na skrócenie budowy – ich ukończenie może nastąpić już po tygodniu od rozpoczęcia prac. Wybór fundamentu tradycyjnego wydłuża proces do 3-4 tygodni. Do realizacji doliczyć trzeba jeszcze 3-4 tygodnie na montaż ścian i konstrukcji dachu oraz 1,5 miesiąca na doprowadzenie budowy do stanu deweloperskiego.

Call Now Button