Na jaką konstrukcję domu się zdecydować?

dom w technologii szkieletowej - Wola Filipowska

Budowa domu to ogromna inwestycja. Na wysokość poniesionych kosztów, czas realizacji oraz trwałość budynku wpływa kilka istotnych czynników, takich jak metraż, czy liczba kondygnacji. Ale nie tylko. Istotna jest także technologia wzniesienia. Branża budowlana daje coraz więcej rozwiązań umożliwiających dokonanie wyboru konstrukcji domu. Na jaką konstrukcję domu najlepiej się zdecydować?

Tradycyjna technologia budowy domu

Technologia murowana jest od lat najczęściej wybieraną opcją, głównie ze względu na dużą trwałość i stabilność konstrukcji. Domy murowane charakteryzują się długą żywotnością oraz odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Są ogniotrwałe i mają wysoką paroprzepuszczalność. Domy wybudowane przy zastosowaniu tradycyjnej technologii można łatwo ogrzać różnymi sposobami. Ich ściany i stropy żelbetowe dobrze pochłaniają dźwięki. Do budowy można zastosować różne materiały wykończeniowe, co pozwala na zastąpienie droższych surowców tańszymi odpowiednikami. Istotna jest także duża dostępność ekip budowlanych. Wadą jest długość procesu stawiania domu murowanego.

Nowoczesność contra murowane budownictwo

Obecnie na dom nie trzeba już czekać wielu miesięcy – wystarczy zdecydować się na jedną z alternatywnych technologii budowy domu. Do najpopularniejszych należą technologia modułowa oraz domy drewniane. Nowoczesne domy modułowe powstają z połączenia przygotowanych wcześniej elementów, ustawianych na fundamentach. To znacznie przyspiesza budowę domu oraz obniża koszty inwestycji, oraz dalszej eksploatacji budynku. Energooszczędne domy z drewna są ekonomiczne w budowie oraz eksploatacji – to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieszkać zdrowo i ekonomicznie ogrzewać dom. Taka konstrukcja zapewnia izolację termiczną oraz przyjazny mikroklimat, który sprzyja komfortowi życia mieszkańców. Obie technologie mogą spokojnie konkurować ze stosowaną dotychczas tradycyjną metodą murowaną.

Call Now Button